Advertisement
Search Sponsored by:
Thursday, October 23, 2014
Speculator, NY ,

Spiderman (aka Eli Articolo), right, comes in first in the running race for the youngest boys, with Aiden Nemecek a close second. (Photo/Cristine Meixner)

Advertisement

Swim races winners are announced

Saturday, August 09, 2014 - Updated: 9:36 AM

WELLS -- The Wells Improvement Group has announced the winners of its Old Home Days 2014 Swim Races Friday, Aug. 1, as follows.

Ages 4 & Under Swim: first, Eli Articolo; second, Ryder Wright; third, Aiden Nemecek.

Ages 4 & Under Underwater: first, Eli Articolo; second, Aiden Nemecek.

Ages 4 & Under Most Original: Ryder Wright.

Ages 5 & 6 Swim: first, Lily Biron; second, Lilianna Wright; third, Kylie Kyle.

Ages 5 & 6 Underwater: first, Lily Biron; second, Lilianna Wright; third, Ruby Welch.

Ages 5 & 6 Most Original: first (tie), Kylie Kyle and Ruby Welch.

Ages 5 & 6 Biggest Splash: first (tie), Kylie Kyle and Ruby Welch.

Ages 7 & 8 Swim: first, William Palmer; second, Laney Heaney; third, Gunnar Kyle.

Ages 7 & 8 Underwater: first, William Palmer; second, Laney Heaney; third, Gunnar Kyle.

Ages 7 & 8 Most Original: first, William Palmer; second, Gunnar Kyle; third, Bradyn Persch.

Ages 7 & 8 Biggest Splash: first, Bradyn Persch; second, William Palmer; third, Laney Heaney.

Ages 7 & 8 Best Dive: first, Bradyn Persch; second, William Palmer; third, Isabel Powers.

Ages 9 & 10 Swim: first, Matthew Mell; second, Joseph Palmer; third, Olivia Dunn.

Ages 9 & 10 Underwater: first, Joseph Palmer; second, Sebastian Powers; third, Matthew Mell.

Ages 9 & 10 Most Original: Pearce O'Rourke; second, Aiden Clark; third, Sebastian Powers.

Ages 9 & 10 Biggest Splash: first, Emma Tooley; second, Matthew Mell; third, Pearce O'Rourke.

Ages 9 & 10 Best Dive: first, Sabastian Beach; second, Pearce O'Rourke; third, Matthew Mell.

Ages 11-13 Swim: first, Coby Stuart; second, Parker Simek; third, Sabastian Beach.

Ages 11-13 Underwater Swim: first, Sabastian Beach; second, Coby Stuart; third, Lilah Asbornsen.

Ages 11-13 Most Original: first, Sabastian Beach; second, Dylan Heaney; third, Lilah Asbornsen.

Ages 11-13 Biggest Splash: first, Kyle Waddell; second, Meredith Denny; third, Xander Monroe; fourth, Byron Stuart.

Ages 11-13 Best Dive: first, Sabastian Beach; second, Kyle Waddell; third, Dylan Heaney.

Ages 14 and Up Swim: first, Brian Heaney; second, Adrian Collado; third, Don Beach.

Ages 14 and Up Underwater: first, Brian Heaney; second, Desi Gallup; third (tie), John Biederman and John Palmer.

Ages 14 and Up Best Dive: first, Bryan Smith; second, John Biederman; third, Desi Gallup.

Ages 14 and Up Most Original: first, Ben Kyle; second, Desi Gallup; third, Don Beach.

Ages 14 and Up Biggest Splash: first, Brian Heaney; second, Adrian Collado; third, Ben Kyle.

Ages 14 and Up Biggest Splash Group 1: first, Brian Heaney; second, Adrian Collado; third, Ben Kyle.

Ages 14 and Up Biggest Splash Group 2: first, Don Beach; second, Chris Rummler; third, Rob Wright.

     

Comments made about this article - 0 Total

Advertisement

Copyright © Port Jackson Media, LLC.

Privacy Policies: Hamilton County Express

Contact Us